۱۳ ترفند افراد موفق برای ۱۰ دقیقه پایانی روز کاری

۶. تمرکز خود را حفظ می کنند.

07

به گفته تیلور «منحرف شدن ذهن در انتهای روز امری عادی است» . معمولا ذهن شما در آخر روز به اندازه صبح کارآیی ندارد. از این رو، به خود اجازه ندهید که بی هدف و بدون تمرکز کارتان را ادامه دهید و یا درگیر فعالیت های غیر مرتبط با وظایفتان شوید.

۷. اولویت های خود را برای روز بعد مشخص می سازند.

08

آنها فهرستی آماده از کارهای صبح روز بعد دارند که در آن اولویت ها شناسایی شده اند. تیلور میگوید «ممکن است دو یا سه اولویت را در ذهن نگه دارید، اما آنها را به نوشته تبدیل کنید تا روز بعد نقطه شروعی برای کارهای خود داشته باشید.

میشل کر می افزاید: «هرچقدر بیشتر بتوانید کارهایی که در ذهنتان چرخ می زنند را روی کاغذ آورید، ذهنی متمرکز تر و آماده تر خواهید داشت و بقیه روز را با دقت بیشتری پیش خواهید رفت.»

۸. همکاران را از شرایط پاسخگویی یا در دسترس بودن خود مطلع می سازند.

 09

افراد موفق مشخص می کنند که پس از ساعت کاری و تا آغاز روز بعد، دیگران چگونه می توانند با آنها ارتباط داشته باشند و آنها را در جریان این موضوع قرار می دهند. آیا در انتهای روز کاری کاملا از دسترس خارج شده و ارتباط های متنی، ایمیلی و تلفنی خود را بدون پاسخ می گذارید؟ یا موارد استثنای مشخصی دارید؟

میشل کر می افزاید «این مسأله در زمان های مختلف فرق می کند و جواب مشخصی برای همه روزها وجود ندارد. مهمترین سوالی که می توانید از خود بپرسید این است که کدام ارتباطات یا مکاتبات در ادامه روز، ذهن من را آرام و بی دغدغه نگه می دارند؟»

۹. زمانبندی برنامه های روز بعد را بازبینی می کنند.

010

هیچ چیز بدتر از این نیست که به محض رسیدن به دفتر کار یادتان بیاید که پنج دقیقه دیگر جلسه دارید. افراد موفق زمانبندی ها را مرور کرده، برنامه های آتی را طرح ریزی می کنند، و از آن مهم تر، نحوه شروع روز کاری را در ذهن خود به تصویر می کشند. این کار موجب اعتماد به نفس و حس آمادگی بیشتر و کاهش اضطراب آنها در صبح روز بعد می شود.

۱۰. از دیگران قدردانی می کنند

011

یک فضای  کاری خوب بر پایه شناخت و قدرشناسی بنا می شود. به توصیه میشل کر خود را به تشکر کردن از دیگران در انتهای روز عادت دهید، این کار به طور باور نکردنی احساس شادمانی شما را افزایش می دهد و باعث می شود خودتان و اطرافیانتان با رویی گشاده، محل کار را ترک کنید.

۱۱. با همکارانشان خداحافظی می کنند

012

یک شب بخیر گفتن ساده و آسان است، اما به رییس و اعضای گروه یادآوری می کند که شما انسان دوست هستید نه یک همکار معمولی و بی تفاوت.

۱۲. با روی خوش از محل کار بیرون می روند

 Careers

تیلور توصیه می کند قبل از بیرون رفتن از محل کار، لبخند بزنید. «این کار شما را آماده می کند تا خون گرمی و مهربانی بیشتری را به اطرافیان منتقل سازید. رهبران موفق در انتهای روز چنان احساس خوبی از خود بر جای می گذارند که تاثیر آن تا صبح روز بعد باقی می ماند.

۱۳. آنها به واقع، کار خود را ترک می کنند

افراد موفق اجازه نمی دهند افکار محل کار در باقی روز ادامه داشته باشد. آنها می دانند ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی چقدر اهمیت دارد، پس کار را به موقع ترک می کنند.

تیلور میگوید: «حضور بی دلیل در محل کار، انرژی شما را برای روز بعد و هنگامی که به آن نیاز دارید کاهش می دهد.»
/ 0 نظر / 43 بازدید