چهار کلید فرآیند مدیریت

چهار کلید فرآیند مدیریت

   

از آنجایی که مدیریت در هر کار وسازمانی نقشی مهم وتعیین کننده را دار می باشد و بدون مدیریت علمی وعملی هیچ کار وسازمانی بهره وری لازم را نخواهد داشت از این رو 4 کلید را که در این رشته بسیا ر ضروری می باشند را یاد آوری می نمایم.

   

(1)  گزینش درست افراد :

   

منظور این که شما در انتخاب افرادی که عضو گروه کاری شما هستند دقت لازم را  مبذول داشته و از افرادی استفاده کنید که در زمینه مسئولیتی که به آنها محول می شود دارای تخصص و تبحر کافی باشند .البته در امر NETWORK MARKETING  که موضوعی جدید است این مسئو لیت به عهده شما است که اطلاعات مورد نیاز را دراختیار آنها قرار داده و تا مو قعی که تخصص لازم را بدست بیاورند آنها را همراهی کنید.

   

(2) مشخص کردن انتظارهایی که از آنان می رود :

   

به این معنا که شما به عنوان یک مدیر موفق وکار آمد باید کلیه وظایف مربوط به هر شخص و تمام انتظاراتی را که از او دارید برای او به صورت کامل و واضح شرح داده و سپس بعد از این می توانید به عنوان یک مدیر از او توقع انجام کارها را به صورت صحیح وکامل داشته باشید. پس ذکر این موضوع بسیار حائض اهمیت می باشد که باید انتظارات شما مشخص شود.

   

 (3) انگیزش مناسب و ویژه افراد :

   

در این باره باید بگویم که هیچ کاری بدون داشتن انگیزه لازم به سرانجام نخواهد رسید چرا که انگیزه نیروی محرکه ای است که نه تنها در ابتدای شروع کار لازم است بلکه نیرویی است که حتی در سخت ترین شرایط کاری نیز باعث تقویت روحیه کاری می شود. پس نتیجه می گیریم که یکی از خصوصیات بارز یک مدیر موفق شناخت تک تک افراد مجموعه اش می باشد تا علاوه بر ایجاد انگیزه در هرکدام از آنها در مواقعی که افراد دچار ضعف و غفلت می گردند بواسطه داشتن آگاهی از خصوصیات تک تک افراد در هرکدام از آنها با شیوه ای خاص خود ایجاد انگیزه کند وآنها را برای رسیدن به اهداف خود و مجموعه به طور صحیح یاری کند تا از اتلاف وقت و انرژی و هزینه جلوگیری کند.

   

(4)  فراهم نمودن بستر رشد آنها :

   

در توضیح این مطلب باید عرض کنم که شما به عنوان یک مدیرموفق علاوه برانجام هر کدام از راهکارهای قبل موظف به فراهم نمودن محیط و بستری مناسب هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ عملی می باشید تا افراد گروه و زیر مجموعه خود را هر چه بهتر و کاملتر متعالی گردانید .چرا که نمی توان منکر این مطلب شد که محیط و بستر در رشد تاثیر ندارد.

   

   

 *درپایان ذکر این مطلب ضروری است که:

   

در باره network  وتجارت الکترونیک که هر شخص خود در نقش سازمانی مستقل عمل می کند  رعایت این اصول برای زیر مجموعه های مستقیم شما صدق می کند و شما برای پیشرفت موظف هستید که این اصول را به زیر مجموعه های مستقیم خود منتقل کنید تا آنها هم همین کار را انجام

   

دهند جرا که اگر این اتفاق نیفتد یکی از اصول اولیه ومهم  Network را زیر پا گذاشته اید. پس توقع

   

پیشرفت نداشته باشید.

   

پس خود به روز باشید و اصول اصلی را رعایت کنید و از خود همانند سازی کنید  ، چرا که لازمه تداوم سازمان شما و پیشرفت و تصاعد به ارث بردن همه نکات ریز و حیاتی از شما به زیر مجموعه شما می باشد .

 

/ 0 نظر / 8 بازدید